ثبت آگهی رایگان

اگر به خاطر پول دعوا کنید، طلاق می گیرید!

10 / 10
از 1 کاربر
مرجع : بازدید : 183
مطالب » فرهنگی و اجتماعی » خانوادگی » ﺳﻪشنبه 24 فروردین 1395 در 58 : 21
مجله زندگی ایده آل: با همسرتان بیشتر از همه به چه دلیل دعوا می‌کنید؟ الف- مسائل مالی ب- اختلافات خانوادگی ج- مشکلات زناشوییاگر پاسخ شما گزینه الف است، همین‌جا به شما می‌گوییم که بیشتر مراقب زندگی مشترک‌تان باشید چون تحقیقات نشان می‌دهد زوج‌هایی که مدام بر سر مسائل مالی باهم بگو مگو و دعوا می‌کنند بیشتر از سایرین در معرض طلاق و جدایی قرار دارند. پس این موضوع ...
اگر به خاطر پول دعوا کنید، طلاق می گیرید!

اگر به خاطر پول دعوا کنید، طلاق می گیرید!

مجله زندگی ایده آل: با همسرتان بیشتر از همه به چه دلیل دعوا می‌کنید؟

 الف- مسائل مالی

ب- اختلافات خانوادگی

ج- مشکلات زناشویی

اگر پاسخ شما گزینه الف است، همین‌جا به شما می‌گوییم که بیشتر مراقب زندگی مشترک‌تان باشید چون تحقیقات نشان می‌دهد زوج‌هایی که مدام بر سر مسائل مالی باهم بگو مگو و دعوا می‌کنند بیشتر از سایرین در معرض طلاق و جدایی قرار دارند. پس این موضوع را جدی بگیرید و با کمک چند توصیه زندگی مشترک‌تان را از همین امروز نجات دهید.

فقط به خاطر پـــول!


حرف بزنید

صحبت در مورد پول و مسائل مالی مثل خیلی از موضوعات سیاسی و غیر سیاسی با «مذاکره» حل می‌شود. پس در اولین گام به جای دعوا و مشاجره، لحن صحبت‌تان را تغییر دهید و فکر کنید پای میز مذاکره نشسته‌اید و می‌خواهید مثلا با یک مشتری بر سر مسائل مالی به توافق برسید. در این صورت بعد از چند جلسه می‌فهمید که ریشه مشکلات کجاست و البته همسرتان هم احتمالا می‌فهمد که از چه چیزی عمیقا ناراحت هستید و در نتیجه به چه علت آزردگی‌تان را با خشم و غضب نشان می‌دهید.

نتایج یک تحقیق که توسط پژوهشگران انگلیسی در مورد ارتباط طلاق با مسائل مالی انجام شد، نشان می‌دهد که برای حل و فصل این مشکلات زمان زیادی مورد نیاز است و زوج‌ها به این سادگی‌ها هم به توافق نمی‌رسند. وقتی پای بحث و جدل به میان می‌آید، بعضی از زوج‌ها از الفاظ نامناسبی استفاده می‌کنند و همدیگر را با کلمات ناشایستی مورد خطاب قرار می‌دهند؛ در نتیجه احترام دوطرف از بین می‌رود. در این شرایط بعضی از زن و شوهرها طوری پل‌های ارتباطی‌شان را خراب می‌کنند که جای هیچ جبرانی باقی نمی‌ماند.

به گفته روانشناسان مشکلات مالی می‌تواند از همان روزهای اول ازدواج یا حتی در دوران نامزدی پیش بیاید و جرقه‌های بگومگو از همان زمان شکل گیرد. درواقع یکی از شاخصه‌های تفاهم در زندگی زناشویی این است که زوج‌ها بتوانند بر سر موضوعات مالی به تفاهم برسند و چارچوب‌هایی را برای خودشان تعیین کنند.

پول همه زندگی نیست

مدام به این فکر نکنید که چطور می‌توانید درآمد بیشتری داشته باشید. این موضوع حال شما را بد می‌کند و اگر تمام فکر و ذهن‌تان پول باشد، از جنبه‌های دیگر زندگی دور می‌مانید و این استرس بیش از حد، زندگی مشترک شما را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. پس آرامش داشته باشید و بدانید پول برای رفاه و آسایش بیشتر لازم است اما نباید خوشی‌های دیگر زندگی‌تان را برای درآمد بیشتر فدا کنید. اگر همسرتان چنین رفتاری دارد این مشکل زندگی‌تان باید بررسی شود.

این تمرینات را انجام دهید

بودجه خانواده را بار دیگر باهم بررسی کنید. صادقانه در مورد نوع خرج کردن، پس‌انداز و پرداخت‌های خودتان قضاوت داشته باشید. با هم به این نتیجه برسید که در خانواده شما چه نوع شرایطی حاکم است و چطور می‌توانید آن را بهبود ببخشید. آیا همه مخارج خانه را باید شوهر بپردازد؟ یا شما از آن زوج‌هایی هستید که همه هزینه‌ها را نصف نصف می‌کنید؟

برنامه‌ای در نظر بگیرید

برای زندگی مشترک‌تان یک برنامه مالی در نظر بگیرید و سعی کنید به آن وفادار بمانید. می‌توانید موارد این برنامه را روی کاغذ بیاورید و هر چند وقت یک‌بار آن را مرور کنید. از همسرتان بخواهید که به این برنامه وفادار باشد و شما هم با تمام وجود برای رسیدن به اهداف مالی‌تان تلاش کنید. اگر می‌بینید که جایی از برنامه نیاز به بازنگری دارد، با نظر همسرتان آن را تغییر دهید.

فقط به خاطر پـــول!


به نقش خودتان توجه داشته باشید

آیا فردی ولخرج هستید یا پس‌انداز کردن در خون شماست؟ درباره آنچه فکر می‌کنید با همسرتان حرف بزنید. اگر نسبت به همسرتان رفتار متفاوتی دارید (مثلا شما اهل پس‌انداز کردن هستید و او ولخرجی می‌کند) به او بگویید که این موضوع حس خوبی را در شما ایجاد نمی‌کند اما به این فکر کنید که هر کدام از این ویژگی‌ها در زندگی شما چه نقشی دارد و چطور می‌توانید در این زمینه به تعادل برسید.

کمک بخواهید

 اگر نمی‌توانید بر سر مسائل مالی به توافق برسید و جنگ و دعواها همچنان ادامه دارد، نزد مشاور بروید تا به کمک او بتوانید اختلافات‌‌تان را حل و فصل کنید.

مطلبهای مرتبط

پسری تربیت کنید که به زنان احترام بگذارد

پسری تربیت کنید که به زنان احترام بگذارد

روزنامه آسیا: جایگاه زنان در سرتاسر جهان متفاوت است. برخی شهرها و کشورهایی در گوشه و کنار جهان وجود دارند که مردان در آنها هیچ ارزش و احترامی برای زنان قائل نیستند.بدترین قسمت ماجرا این است که همان ما ...
فواید داستان خواندن قبل از خواب برای کودکان

فواید داستان خواندن قبل از خواب برای کودکان

ماهنامه پیام تندرستی - ترجمه افسون بدر: خواه شما تصمیم دارید که صاحب فرزندی شوید یا خواه که اکنون پدر یا مادر هستید، شاید شنیده باشید که خواندن داستان برای فرزند خردسال تان هنگام خواب در شب، بسیار مفی ...
غذای کمکی به نوزاد چی بدیم؟

غذای کمکی به نوزاد چی بدیم؟

ماهنامه زندگی سالم: همه مادرها از روزی که قرار است به نوزادشان غذا بدهند، نگران می شوند و استرس می گیرند که مبادا نتوانند همه نیازهای فرزندشان را تامین کنند. به همین بهانه در این مطلب ما پله پله و هفت ...
مردان خیانتکار را شناسایی کنید

مردان خیانتکار را شناسایی کنید

مجله سیب سبز - سارا میرشجاعی: خیانت، به‌زعم بسیاری از ما دردناک‌ترین مشکلی است که می‌تواند در یک ارتباط وجود داشته باشد. شاید بسیاری از ما به‌دلیل حس مسئولیت، پذیرش بالا و محبت خود ...

دسته بندی مطالب

آمار سایت

نمایش همه
علاقه مندی ها ()